Karjeras izglītība

2023./2024. mācību gads

Tikšanās ar RTU Rīgas Biznesa skolas studentēm

Pagājušajā nedēļā (05.02. – 09.02.) 11. un 12. klasei notika tikšanās ar RTU Rīgas Biznesa skolas studentēm. Meitenes ļoti interesanti stāstīja par mācību procesu, par prakšu iespējām un dažādām ārpusstudiju aktivitātēm. Skolēniem tika izskaidroti uzņemšanas noteikumi un eksāmenu kārtošanas kārtība. Atbildot uz dažādiem skolēnu jautājumiem meitenes labprāt padalījās ar savu pieredzi stājoties šajā augstskolā, kā arī ar studiju procesu. 

 

Pedagoga karjeras konsultanta darba plānojums 2023./2024.m.g.: Pedagoga karjeras konsultanta darba plānojums 

Karjeras nedēļas ietvaros  skolēni apmeklēja interesantas vietas, iepazinās ar dažādu profesiju pārstāvjiem un konstatēja, ka ir ļoti daudz profesiju saistītas ar skolā mīļākajiem mācību priekšmetiem.

2022./2023. mācību gads

Karjeras izglītības darba plāns (sk. šeit: jauns PKK darba plāns 2022)

KARJERAS NEDĒĻA RĪGAS ĶENGARAGA VIDUSSKOLĀ 17.-21.10.2022.

Karjeras nedēļas ietvaros Rīgas Ķengaraga vsk. dažādās klasēs viesojās skolēnu aktīvi vecāki – dažādu interesantu profesiju pārstāvji, kas labprāt padalījās ar savas panākumu karjeras noslēpumiem:

2.lv – būvniecības projektu vadītājs, konditors, meteorologs;

6.mt – izklaides kompleksa direktore;

1.mt – segu un pledu ražošanas tehnologs;

4.v – ķīmiķis, medmāsa;

4.lv – finanšu speciāliste;

3.v – pašvaldības policijas ceļu policijas pārvaldes pārstāvis.

Skolēni uzmanīgi klausījās, aktīvi piedalījās diskusijā, uzdeva daudz interesējošus jautājumus.

Liels paldies un pateicība vecākiem, kas atrada laiku savā aizņemtajā darba dzīvē un atnāca uz skolu!

Sadarbībā ar lauksaimniecības risinājumu uzņēmumu BASF rīkojam Latvijas skolu sacensību, kurā aicinām 5.-9.klašu skolēnus aizpildīt 14 jautājumu garu aptauju, parādot savas zināšanas un izpratni par lauksaimniecības nozari 21.gadsimtā.

2021./2022. mācību gads

Karjera- infografika Karjeras izglītība 

Karjeras nedēļas darba plāns: RĶVS karjeras nedēļas plāns

Zinātnieku tiešsaistes sarunas: grafiks

2020./2021. mācību gads

Karjeras izglītības programma 7.-12. klasei

Karjeras_izgl_programma_7_12_kl

Ēnu dienu pasākums ar ASV vēstniecību

10.maijā 11.mt klasei notika ilgi plānotais attālinātais pasākums “Kā strādā ASV vēstniecība? Profesionālo iemaņu un karjeru daudzveidība diplomātijā”.

Pasākumam atvēlētajās 40 minūtēs trīs ASV vēstniecības darbinieces pastāstīja par ikdienas darbu un karjeras izaugsmi ASV vēstniecībā, izglītību un profesionālajām iemaņām, kas ir nepieciešamas potenciāliem darbiniekiem, kā arī prakses iespējām. Visa informācija tika sniegta angļu valodā un 11.mt klases skolniekiem bija lieliska iespēja pārbaudīt savas angļu valodas zināšanas praksē.

Noslēguma daļā skolēniem bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus, ko skolēni labprāt arī izmantoja. Izvērsās interesanta saruna par diplomāta darbu ikdienā.

Iespējams, kāds no viņiem izvēlēsies arī diplomāta karjeru!

Artūrs Pērle, Pedagogs karjeras konsultants

Augstskolu atvērtās durvis 2021 tiešsaistē

15.aprīlī no plkst. 14:00 šeit: https://events.tiesraides.lv/skola2021 notiks virtuāls analogs ikgadējai izglītības izstādei “SKOLA”, kur Rīgas vispārizglītojošo skolu vienpadsmito un divpadsmito klašu audzēkņi tiek aicināti iegūt aktuālāko informāciju par mācību iespējām desmit dažādās Latvijas augstskolās.

Tiešsaistes pasākumā piedalīsies 10 Latvijas augstskolas: Rīgas Tehniskā Universitāte, Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības Universitāte, Vidzemes Augstskola, Latvijas Kultūras Akadēmija, Banku Augstskola, RTU Rīgas Biznesa skola, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju Augstskola “RISEBA” un Latvijas Sporta pedagoģijas Akadēmija, prezentējot 2021./2022. mācību gada studiju programmas, informējot par uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, un sniedzot atbildes uz to, cik tās ir gatavas globālajai pasaules transformācijai un izaicinājumiem, kas ar to saistās,

  • Plkst 14:00 paredzēta pasākuma atklāšana un biedrības “Jauniešu akadēmija „Pacelt Pasauli”” dibinātājas un vadītājas Daces Briedes – Zālītes uzruna jauniešiem
  • Augstskolu pārstāvju uzrunas skolēniem un pasākuma vadītāja Oskars Lepera (Rīgas Kultūras vidusskolas retorikas skolotājs, pasniedzējs, Radio Star FM Dj, pasākumu vadītājs) ZOOM diskusijas ar katru no 10 augstskolām
  • Erudīcijas spēle, kurā aicināsim ikvienu atbildēt uz izklaidējošiem un interesantiem jautājumiem un laimēt balvas no augstskolām
  • No plkst. 15:20 – detalizētas augstskolu prezentācijas ZOOM istabās (linki un paroles istabām tiks publicētas tiešraides laikā), kur augstskolu pārstāvji tiksies ar jauniešiem tuvplānā

Pasākumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS ID 3713) ietvaros.

Pasākuma realizāciju nodrošina pilna servisa pasākumu aģentūra Labdako Events www.facebook.com/LabdakoEvents

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāns 2020./2021. mācību gads

Karjeras_pasakumu_plans

LU vēstnesis apmeklē Rīgas Ķengaraga vidusskolu

25.martā Rīgas Ķengaraga vidusskolā notika LU vēstneša vizīte. Plānotais pasākums notika tiešsaistē un izraisīja lielu skolēnu interesi – piedalījās vairāk nekā 60 10.-12. klašu skolēni.

Auce Mūrniece, LU studente, kas vadīja šo pasākumu, interesanti un atraktīvi pastāstīja par plašo studiju programmu piedāvājumu 13 fakultātēs, stipendiju pieejamību, ārpusstudiju iespējām un citiem topošajiem studentiem svarīgiem jautājumiem.

Tikšanās noslēgumā tika sniegtas  atbildes uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem.

Artūrs Pērle, Pedagogs karjeras konsultants

Attālinātais seminārs “Jaunietis darba tirgū”

Atbalstot vidusskolas vecāko klašu skolnieku vēlmi izprast nākotnes darba tirgus perspektīvas, kā arī palīdzēt izvēlēties sev piemērotāko profesiju un augstākās izglītības iestādi, Rīgas Ķengaraga vidusskolā 8.aprīlī  notika biedrības “Jauniešu konsultācijas” un Prakse.lv organizētais seminārs “Jaunietis darba tirgū”.

Semināru vadīja Elīna Mazure, Prakse.lv projektu vadītāja. Interesantais stāstījums skāra daudzas skolēniem svarīgas tēmas. Skolēni tika iepazīstināti gan ar informāciju par Latvijas augstskolām, gan CV un motivācijas vēstules rakstīšanas noteikumiem, gan portāla Prakse.lv piedāvātajām iespējām.

Paldies par atraktīvo stāstījumu un uz tikšanos nākamgad!

 

Artūrs Pērle, Pedagogs karjeras konsultants

Izmanto individuālās karjeras konsultācijas!

7.-12. klašu skolēniem un vecākiem ir iespējams saņemt individuālās karjeras konsultācijas. Pašizziņas testi, profesijas izvēle, izglītības jautājumi un citi aktuāli karjeras izvēles jautājumi.

Aktuāli tieši šobrīd, kad mācību ekskursijas, ēnu dienas, atvērto durvju dienas un citi klātienes karjeras attīstības atbalsta pasākumi nenotiek. Konsultācijas pieejamas gan klātienē, gan attālināti pēc iepriekšēja pieraksta e-klases pastā.

Artūrs Pērle, pedagogs karjeras konsultants

 

Piedalies tiešsaistes seminārā vecākiem 2. un 3. februārī!

 Aptaujas rāda, ka vecāku viedoklim ir būtiska loma jauniešu karjeras izvēlē. Un tas ir saprotams, jo ikviens lielu savas dzīves daļu pavada kopā ar vecākiem – kopā tiek dalīti gan prieki, gan bēdas un vecāku padoms vienmēr ir bijis svarīgs. Sniedzot atbalstu vecākiem, šī gada 2.un 3. februārī  no plkst. 18.00 – 19.00 tiek organizēts tiešsaistes seminārs 7.–12.klašu vecākiem “Kā runāt ar jaunieti par karjeru”. 2.februārī seminārs paredzēts 7.-9. klašu vecākiem, bet 3.februārī 10.-12.klašu vecākiem. Semināru vadīs kompānijas “Start Strong” treneris Andris Arhomkins un tas notiks latviešu un krievu valodās. Jautājumus varēs uzdot tiešsaistē vai iepriekš rakstot uz e-pastu info@startstrong.eu. Pieslēgties varēs līdz 100 klausītājiem katrā no datumiem. Lūdzu, pieteikties līdz 1.februārim telefoniski vai e-klasē pieslēguma saites saņemšanai. Interesenti, kuriem nebūs iespēja pieslēgties tiešsaistē, varēs noskatīties semināru ierakstā.

Artūrs Pērle

Pedagogs karjeras konsultants

 

 

 

 

 

 

 

Apmeklē Rīgas Aeronavigācijas institūta rīkotos bezmaksas tiešsaistes kursus!

No 26.janvāra visiem interesentiem ir iespēja apmeklēt Rīgas Aeronavigācijas tiešsaistes kursus “Aktuāla profesija”. Institūts sagatavo tādus speciālistus kā pilotus, aviodispečerus, aviācijas inženierus – mehāniķus un citas pieprasītas profesijas. RAI absolventi strādā Eiropā, Āzijā, Āfrikā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Vairāk informāciju meklē institūta mājas lapā www.rai.lv

 

Karjeras nedēļa skolā

No 26. līdz 30. oktobrim skolā notika ikgadējā karjeras nedēļa ar devīzi “Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!” Pasākuma ietvaros skolā notika daudzveidīgi pasākumi: 1.-6. klašu grupā klases interesantās nodarbībās iepazina pavāra profesiju un moderno tehnoloģiju pielietojumu dažādās mūsdienu profesijās. Noslēgumā aktīvākās klases saņēma skaistus diplomus.

 7.-12. klašu skolēniem karjeras nedēļa notika attālinātā režīmā: 7.-9. klašu skolēni  pildīja radošo uzdevumu “Karjeras palīgi”; 10.-12. klašu skolēni piedalījās tiešsaistes diskusijā  “Uzklausi, padomā un izlem pats!” . Šī gada karjeras nedēļas jaunums bija tiešsaistes diskusija vecākiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”. Saņemtās atsauksmes no skolēniem bija labas, kas liecina, ka karjeras nedēļa ir gaidīts un interesants pasākums.

 

Karjeras nedēļas pasākumi no 26. līdz 30.oktobrim:

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāns 2019./2020. mācību gads

Ķengaraga vsk Pasākuma plāns 2019_2020

 

Karjeras izglītība skolā 2018./2019. māc. gads

Paldies SIA Kompanija LAS-1 darbiniekiem par izsmeļoši novadītu karjeras attīstības atbalsta pasākumu “Auto apkalpošanas speciālists” 22.05.2019, 10.-12.klasēm

 

Omniva pasākums

Paldies SIA Omniva darbiniekiem par izsmeļoši novadītu karjeras attīstības atbalsta pasākumu “Gribu stūrēt” 29.04.2019 un 02.05.2019, 8.-12.klasēm

 

Karjeras atbalsta pasākums 09.01-10.01.19

 

Karjeras izglītība skolā 2017. gads

No 2017. gada 1. septembra mūsu skola ir iesaistījusies Eiropas Struktūrfondu  projektā  Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, tādēļ  šajā mācību gadā karjeras izglītības darbs kļuvis vēl intensīvāks un daudzveidīgāks. Karjeras mācību stunda notika jau pirmajās  septembra dienās, kad 8.v klasei tika piedāvātas skolotājas Ilzes Lecinskas atmiņas par profesionālo orientāciju viņas tālajā skolas laikā un izmēģināt praktiski kādu vienkāršu paņēmienu medicīnā, ko skolotāja  ikdienā izmanto vēl šobaltdien.

Sākumskolas bērniem tiek piedāvāta saistoša saruna par profesiju daudzveidību, viņu vecāku darba dzīvi. Ar aizrautību bērni min mīklas par profesijām, izkrāso zīmējumus, kas attēlo dažādu profesiju pārstāvjus un spēlē spēli “Jautrās cepures”. Izpildītās darba lapas tiek uzkrātas portfolio. Personīgās skolēnu mapes jau ir gandrīz visās klasēs.  Pirmajā pusgadā vairākās klasēs notikušas stundas par karjeras horizontālo un vertikālo principu, IT ietekmi uz profesijām, veiksmīgu darba interviju un citiem jautājumiem.

Īpaši emocionāls bija pasākums ‘’Košās kļavu lapas sveiciens”, kad 5. mt klases skolēni iemācīja 3. klašu bērniem izgatavot vienkāršus dekorus no rudenīgajām lapām, paralēli tika pārrunāts, kurās profesijās šādas iemaņas varētu izrādīties noderīgas. Tas var būt ne tikai modelētājs, bet arī pavārs, arī bērnu dārza audzinātājs.  Nobeigumā “Netradicionālo rokdarbu” pulciņa dalībnieki demonstrēja tērpus, kas bija  papildināti ar šādām virtenēm.

Biežs viesis pie vecāko klašu skolēniem ir skolotāja Antra Strause. Ar skolēniem tiek pārrunātas tādas tēmas kā karjeras plānošana, raksturs un darba dzīve, karjeras pamatprincipi- gribu, varu vajag. Skolotāja labprāt izmanto savā darbā asociatīvās kārtis, kas palīdz skolēniem atraisīties un izteikt savas domas.

Karjeras izglītībā iesaistās arī priekšmetu skolotāji. Vairākos kabinetos pie sienas ir plakāti, kas liek skolēniem saprast, kur darba dzīvē var noderēt stundās iegūtās zināšanas un prasmes. Skolēni labprāt izmanto iespēju iepazīties ar plašu profesiju klāstu, dodoties ekskursijās. Ir apmeklētas keramiķu darbnīcas, pārtikas ražotāju uzņēmumi, bibliotēkas u.t.t.

Sevišķi interesantas izvērtās vizuālās mākslas stundas, kurās skolotājas Zanes Bērziņas vadībā tika zīmēti plakāti “Kādēļ man zīmēt, kādēļ man dziedāt?” Šis nosaukums vien jau visu izteic. Tā tika kliedēta neizpratne par “otrās šķiras priekšmetiem”. Stundās iesaistījās arī skolotājs karjeras konsultants Ilze Lecinska, stāstot  skolēniem par sīkas motorikas, redzes, dzirdes un citu maņu nozīmi personības attīstībā. Skolēni bija vienisprātis, ka veiklas rokas un trenēta redze ir vajadzīgas gan ārstam, gan skolotājam, gan izmeklētājam, visas profesijas pat nevar nosaukt.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs mums ikvienam, tāds tas bija arī mūsu skolā. Īsi pirms brīvdienām mājturības kabinetu pārņēma piparkūku smarža. Karjeras konsultanti Antra Strausa un Ilze Lecinska bija sagatavojušas īpašas stundas- meitenes cepa gardos cepumiņus, bet skolotājas iepazīstināja meitenes ar piparkūku cepšanas vēsturi  un pievērsa meiteņu uzmanību profesijām, kurās mājturības stundas iegūtās zināšanas varētu noderēt, piemēram sekretārēm. Sekoja īpašs uzdevums- meitenēm pēc smaržas bija jānosaka vairākas garšvielas, ko liek klāt piparkūku mīklai.  Skolotājas ievēroja, ka kopējs darbs trenē sadarbības prasmes un veicina izpratni par darbu, ko var veikt tikai kopējiem spēkiem.

2020./2021. mācību gads

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāns 2020./2021. mācību gads

 

Izmanto individuālās karjeras konsultācijas!

7.-12. klašu skolēniem un vecākiem ir iespējams saņemt individuālās karjeras konsultācijas. Pašizziņas testi, profesijas izvēle, izglītības jautājumi un citi aktuāli karjeras izvēles jautājumi.

Aktuāli tieši šobrīd, kad mācību ekskursijas, ēnu dienas, atvērto durvju dienas un citi klātienes karjeras attīstības atbalsta pasākumi nenotiek. Konsultācijas pieejamas gan klātienē, gan attālināti pēc iepriekšēja pieraksta e-klases pastā.

 

Artūrs Pērle, pedagogs karjeras konsultants

 

 

Piedalies tiešsaistes seminārā vecākiem 2. un 3. februārī!

 Aptaujas rāda, ka vecāku viedoklim ir būtiska loma jauniešu karjeras izvēlē. Un tas ir saprotams, jo ikviens lielu savas dzīves daļu pavada kopā ar vecākiem – kopā tiek dalīti gan prieki, gan bēdas un vecāku padoms vienmēr ir bijis svarīgs. Sniedzot atbalstu vecākiem, šī gada 2.un 3. februārī  no plkst. 18.00 – 19.00 tiek organizēts tiešsaistes seminārs 7.–12.klašu vecākiem “Kā runāt ar jaunieti par karjeru”. 2.februārī seminārs paredzēts 7.-9. klašu vecākiem, bet 3.februārī 10.-12.klašu vecākiem. Semināru vadīs kompānijas “Start Strong” treneris Andris Arhomkins un tas notiks latviešu un krievu valodās. Jautājumus varēs uzdot tiešsaistē vai iepriekš rakstot uz e-pastu info@startstrong.eu. Pieslēgties varēs līdz 100 klausītājiem katrā no datumiem. Lūdzu, pieteikties līdz 1.februārim telefoniski vai e-klasē pieslēguma saites saņemšanai. Interesenti, kuriem nebūs iespēja pieslēgties tiešsaistē, varēs noskatīties semināru ierakstā.

Artūrs Pērle

Pedagogs karjeras konsultants

 

 

 

 

 

Apmeklē Rīgas Aeronavigācijas institūta rīkotos bezmaksas tiešsaistes kursus!

No 26.janvāra visiem interesentiem ir iespēja apmeklēt Rīgas Aeronavigācijas tiešsaistes kursus “Aktuāla profesija”. Institūts sagatavo tādus speciālistus kā pilotus, aviodispečerus, aviācijas inženierus – mehāniķus un citas pieprasītas profesijas. RAI absolventi strādā Eiropā, Āzijā, Āfrikā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Vairāk informāciju meklē institūta mājas lapā www.rai.lv

 

Karjeras nedēļa skolā

No 26. līdz 30. oktobrim skolā notika ikgadējā karjeras nedēļa ar devīzi “Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!” Pasākuma ietvaros skolā notika daudzveidīgi pasākumi: 1.-6. klašu grupā klases interesantās nodarbībās iepazina pavāra profesiju un moderno tehnoloģiju pielietojumu dažādās mūsdienu profesijās. Noslēgumā aktīvākās klases saņēma skaistus diplomus.

 7.-12. klašu skolēniem karjeras nedēļa notika attālinātā režīmā: 7.-9. klašu skolēni  pildīja radošo uzdevumu “Karjeras palīgi”; 10.-12. klašu skolēni piedalījās tiešsaistes diskusijā  “Uzklausi, padomā un izlem pats!” . Šī gada karjeras nedēļas jaunums bija tiešsaistes diskusija vecākiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”. Saņemtās atsauksmes no skolēniem bija labas, kas liecina, ka karjeras nedēļa ir gaidīts un interesants pasākums.

 

Karjeras nedēļas pasākumi no 26. līdz 30.oktobrim:

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāns 2019./2020. mācību gads

Ķengaraga vsk Pasākuma plāns 2019_2020

 

Karjeras izglītība skolā 2018./2019. māc. gads

Paldies SIA Kompanija LAS-1 darbiniekiem par izsmeļoši novadītu karjeras attīstības atbalsta pasākumu “Auto apkalpošanas speciālists” 22.05.2019, 10.-12.klasēm

 

Omniva pasākums

Paldies SIA Omniva darbiniekiem par izsmeļoši novadītu karjeras attīstības atbalsta pasākumu “Gribu stūrēt” 29.04.2019 un 02.05.2019, 8.-12.klasēm

 

Karjeras atbalsta pasākums 09.01-10.01.19

 

Karjeras izglītība skolā 2017. gads

No 2017. gada 1. septembra mūsu skola ir iesaistījusies Eiropas Struktūrfondu  projektā  Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, tādēļ  šajā mācību gadā karjeras izglītības darbs kļuvis vēl intensīvāks un daudzveidīgāks. Karjeras mācību stunda notika jau pirmajās  septembra dienās, kad 8.v klasei tika piedāvātas skolotājas Ilzes Lecinskas atmiņas par profesionālo orientāciju viņas tālajā skolas laikā un izmēģināt praktiski kādu vienkāršu paņēmienu medicīnā, ko skolotāja  ikdienā izmanto vēl šobaltdien.

Sākumskolas bērniem tiek piedāvāta saistoša saruna par profesiju daudzveidību, viņu vecāku darba dzīvi. Ar aizrautību bērni min mīklas par profesijām, izkrāso zīmējumus, kas attēlo dažādu profesiju pārstāvjus un spēlē spēli “Jautrās cepures”. Izpildītās darba lapas tiek uzkrātas portfolio. Personīgās skolēnu mapes jau ir gandrīz visās klasēs.  Pirmajā pusgadā vairākās klasēs notikušas stundas par karjeras horizontālo un vertikālo principu, IT ietekmi uz profesijām, veiksmīgu darba interviju un citiem jautājumiem.

Īpaši emocionāls bija pasākums ‘’Košās kļavu lapas sveiciens”, kad 5. mt klases skolēni iemācīja 3. klašu bērniem izgatavot vienkāršus dekorus no rudenīgajām lapām, paralēli tika pārrunāts, kurās profesijās šādas iemaņas varētu izrādīties noderīgas. Tas var būt ne tikai modelētājs, bet arī pavārs, arī bērnu dārza audzinātājs.  Nobeigumā “Netradicionālo rokdarbu” pulciņa dalībnieki demonstrēja tērpus, kas bija  papildināti ar šādām virtenēm.

Biežs viesis pie vecāko klašu skolēniem ir skolotāja Antra Strause. Ar skolēniem tiek pārrunātas tādas tēmas kā karjeras plānošana, raksturs un darba dzīve, karjeras pamatprincipi- gribu, varu vajag. Skolotāja labprāt izmanto savā darbā asociatīvās kārtis, kas palīdz skolēniem atraisīties un izteikt savas domas.

Karjeras izglītībā iesaistās arī priekšmetu skolotāji. Vairākos kabinetos pie sienas ir plakāti, kas liek skolēniem saprast, kur darba dzīvē var noderēt stundās iegūtās zināšanas un prasmes. Skolēni labprāt izmanto iespēju iepazīties ar plašu profesiju klāstu, dodoties ekskursijās. Ir apmeklētas keramiķu darbnīcas, pārtikas ražotāju uzņēmumi, bibliotēkas u.t.t.

Sevišķi interesantas izvērtās vizuālās mākslas stundas, kurās skolotājas Zanes Bērziņas vadībā tika zīmēti plakāti “Kādēļ man zīmēt, kādēļ man dziedāt?” Šis nosaukums vien jau visu izteic. Tā tika kliedēta neizpratne par “otrās šķiras priekšmetiem”. Stundās iesaistījās arī skolotājs karjeras konsultants Ilze Lecinska, stāstot  skolēniem par sīkas motorikas, redzes, dzirdes un citu maņu nozīmi personības attīstībā. Skolēni bija vienisprātis, ka veiklas rokas un trenēta redze ir vajadzīgas gan ārstam, gan skolotājam, gan izmeklētājam, visas profesijas pat nevar nosaukt.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs mums ikvienam, tāds tas bija arī mūsu skolā. Īsi pirms brīvdienām mājturības kabinetu pārņēma piparkūku smarža. Karjeras konsultanti Antra Strausa un Ilze Lecinska bija sagatavojušas īpašas stundas- meitenes cepa gardos cepumiņus, bet skolotājas iepazīstināja meitenes ar piparkūku cepšanas vēsturi  un pievērsa meiteņu uzmanību profesijām, kurās mājturības stundas iegūtās zināšanas varētu noderēt, piemēram sekretārēm. Sekoja īpašs uzdevums- meitenēm pēc smaržas bija jānosaka vairākas garšvielas, ko liek klāt piparkūku mīklai.  Skolotājas ievēroja, ka kopējs darbs trenē sadarbības prasmes un veicina izpratni par darbu, ko var veikt tikai kopējiem spēkiem.

Izmanto individuālās karjeras konsultācijas!

7.-12. klašu skolēniem un vecākiem ir iespējams saņemt individuālās karjeras konsultācijas. Pašizziņas testi, profesijas izvēle, izglītības jautājumi un citi aktuāli karjeras izvēles jautājumi.

Aktuāli tieši šobrīd, kad mācību ekskursijas, ēnu dienas, atvērto durvju dienas un citi klātienes karjeras attīstības atbalsta pasākumi nenotiek. Konsultācijas pieejamas gan klātienē, gan attālināti pēc iepriekšēja pieraksta e-klases pastā.

 

Artūrs Pērle, pedagogs karjeras konsultants

 

Karjeras_pasakumu_plans

Piedalies tiešsaistes seminārā vecākiem 2. un 3. februārī!

 Aptaujas rāda, ka vecāku viedoklim ir būtiska loma jauniešu karjeras izvēlē. Un tas ir saprotams, jo ikviens lielu savas dzīves daļu pavada kopā ar vecākiem – kopā tiek dalīti gan prieki, gan bēdas un vecāku padoms vienmēr ir bijis svarīgs. Sniedzot atbalstu vecākiem, šī gada 2.un 3. februārī  no plkst. 18.00 – 19.00 tiek organizēts tiešsaistes seminārs 7.–12.klašu vecākiem “Kā runāt ar jaunieti par karjeru”. 2.februārī seminārs paredzēts 7.-9. klašu vecākiem, bet 3.februārī 10.-12.klašu vecākiem. Semināru vadīs kompānijas “Start Strong” treneris Andris Arhomkins un tas notiks latviešu un krievu valodās. Jautājumus varēs uzdot tiešsaistē vai iepriekš rakstot uz e-pastu info@startstrong.eu. Pieslēgties varēs līdz 100 klausītājiem katrā no datumiem. Lūdzu, pieteikties līdz 1.februārim telefoniski vai e-klasē pieslēguma saites saņemšanai. Interesenti, kuriem nebūs iespēja pieslēgties tiešsaistē, varēs noskatīties semināru ierakstā.

Artūrs Pērle

Pedagogs karjeras konsultants

 

 

 

 

 

Apmeklē Rīgas Aeronavigācijas institūta rīkotos bezmaksas tiešsaistes kursus!

No 26.janvāra visiem interesentiem ir iespēja apmeklēt Rīgas Aeronavigācijas tiešsaistes kursus “Aktuāla profesija”. Institūts sagatavo tādus speciālistus kā pilotus, aviodispečerus, aviācijas inženierus – mehāniķus un citas pieprasītas profesijas. RAI absolventi strādā Eiropā, Āzijā, Āfrikā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Vairāk informāciju meklē institūta mājas lapā www.rai.lv

 

Karjeras nedēļa skolā

No 26. līdz 30. oktobrim skolā notika ikgadējā karjeras nedēļa ar devīzi “Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!” Pasākuma ietvaros skolā notika daudzveidīgi pasākumi: 1.-6. klašu grupā klases interesantās nodarbībās iepazina pavāra profesiju un moderno tehnoloģiju pielietojumu dažādās mūsdienu profesijās. Noslēgumā aktīvākās klases saņēma skaistus diplomus.

 7.-12. klašu skolēniem karjeras nedēļa notika attālinātā režīmā: 7.-9. klašu skolēni  pildīja radošo uzdevumu “Karjeras palīgi”; 10.-12. klašu skolēni piedalījās tiešsaistes diskusijā  “Uzklausi, padomā un izlem pats!” . Šī gada karjeras nedēļas jaunums bija tiešsaistes diskusija vecākiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”. Saņemtās atsauksmes no skolēniem bija labas, kas liecina, ka karjeras nedēļa ir gaidīts un interesants pasākums.

 

Karjeras nedēļas pasākumi no 26. līdz 30.oktobrim:

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāns 2019./2020. mācību gads

Ķengaraga vsk Pasākuma plāns 2019_2020

 

Karjeras izglītība skolā 2018./2019. māc. gads

Paldies SIA Kompanija LAS-1 darbiniekiem par izsmeļoši novadītu karjeras attīstības atbalsta pasākumu “Auto apkalpošanas speciālists” 22.05.2019, 10.-12.klasēm

 

Omniva pasākums

Paldies SIA Omniva darbiniekiem par izsmeļoši novadītu karjeras attīstības atbalsta pasākumu “Gribu stūrēt” 29.04.2019 un 02.05.2019, 8.-12.klasēm

 

Karjeras atbalsta pasākums 09.01-10.01.19

 

Karjeras izglītība skolā 2017. gads

No 2017. gada 1. septembra mūsu skola ir iesaistījusies Eiropas Struktūrfondu  projektā  Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, tādēļ  šajā mācību gadā karjeras izglītības darbs kļuvis vēl intensīvāks un daudzveidīgāks. Karjeras mācību stunda notika jau pirmajās  septembra dienās, kad 8.v klasei tika piedāvātas skolotājas Ilzes Lecinskas atmiņas par profesionālo orientāciju viņas tālajā skolas laikā un izmēģināt praktiski kādu vienkāršu paņēmienu medicīnā, ko skolotāja  ikdienā izmanto vēl šobaltdien.

Sākumskolas bērniem tiek piedāvāta saistoša saruna par profesiju daudzveidību, viņu vecāku darba dzīvi. Ar aizrautību bērni min mīklas par profesijām, izkrāso zīmējumus, kas attēlo dažādu profesiju pārstāvjus un spēlē spēli “Jautrās cepures”. Izpildītās darba lapas tiek uzkrātas portfolio. Personīgās skolēnu mapes jau ir gandrīz visās klasēs.  Pirmajā pusgadā vairākās klasēs notikušas stundas par karjeras horizontālo un vertikālo principu, IT ietekmi uz profesijām, veiksmīgu darba interviju un citiem jautājumiem.

Īpaši emocionāls bija pasākums ‘’Košās kļavu lapas sveiciens”, kad 5. mt klases skolēni iemācīja 3. klašu bērniem izgatavot vienkāršus dekorus no rudenīgajām lapām, paralēli tika pārrunāts, kurās profesijās šādas iemaņas varētu izrādīties noderīgas. Tas var būt ne tikai modelētājs, bet arī pavārs, arī bērnu dārza audzinātājs.  Nobeigumā “Netradicionālo rokdarbu” pulciņa dalībnieki demonstrēja tērpus, kas bija  papildināti ar šādām virtenēm.

Biežs viesis pie vecāko klašu skolēniem ir skolotāja Antra Strause. Ar skolēniem tiek pārrunātas tādas tēmas kā karjeras plānošana, raksturs un darba dzīve, karjeras pamatprincipi- gribu, varu vajag. Skolotāja labprāt izmanto savā darbā asociatīvās kārtis, kas palīdz skolēniem atraisīties un izteikt savas domas.

Karjeras izglītībā iesaistās arī priekšmetu skolotāji. Vairākos kabinetos pie sienas ir plakāti, kas liek skolēniem saprast, kur darba dzīvē var noderēt stundās iegūtās zināšanas un prasmes. Skolēni labprāt izmanto iespēju iepazīties ar plašu profesiju klāstu, dodoties ekskursijās. Ir apmeklētas keramiķu darbnīcas, pārtikas ražotāju uzņēmumi, bibliotēkas u.t.t.

Sevišķi interesantas izvērtās vizuālās mākslas stundas, kurās skolotājas Zanes Bērziņas vadībā tika zīmēti plakāti “Kādēļ man zīmēt, kādēļ man dziedāt?” Šis nosaukums vien jau visu izteic. Tā tika kliedēta neizpratne par “otrās šķiras priekšmetiem”. Stundās iesaistījās arī skolotājs karjeras konsultants Ilze Lecinska, stāstot  skolēniem par sīkas motorikas, redzes, dzirdes un citu maņu nozīmi personības attīstībā. Skolēni bija vienisprātis, ka veiklas rokas un trenēta redze ir vajadzīgas gan ārstam, gan skolotājam, gan izmeklētājam, visas profesijas pat nevar nosaukt.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir īpašs mums ikvienam, tāds tas bija arī mūsu skolā. Īsi pirms brīvdienām mājturības kabinetu pārņēma piparkūku smarža. Karjeras konsultanti Antra Strausa un Ilze Lecinska bija sagatavojušas īpašas stundas- meitenes cepa gardos cepumiņus, bet skolotājas iepazīstināja meitenes ar piparkūku cepšanas vēsturi  un pievērsa meiteņu uzmanību profesijām, kurās mājturības stundas iegūtās zināšanas varētu noderēt, piemēram sekretārēm. Sekoja īpašs uzdevums- meitenēm pēc smaržas bija jānosaka vairākas garšvielas, ko liek klāt piparkūku mīklai.  Skolotājas ievēroja, ka kopējs darbs trenē sadarbības prasmes un veicina izpratni par darbu, ko var veikt tikai kopējiem spēkiem.