Latvijas skolas soma

“Latvijas skolas soma” projekta pasākumi

Starptautiskā lidosta “Rīga”

Aprīlī 8.mv klase devās uz Starptautisko lidostu “Rīga”, lai iepazītos ar tās darbu tuvāk. Interesants bija gides stāstījums par ikdienas darbu lidostā. Iejutāmies lidmašīnas pasažieru lomā un izgājām pasažieru kontroli.

            Tad devāmies uz autobusu un izbraukājām visus skrejceļus. Uzzinājām, kā lidmašīna paceļas gaisā, kā lidostas darbinieki rūpējas par drošu lidojumu, lai lidmašīnas ceļā nepatrāpītos kāds putns.

Tā patiešām bija saturīga un interesanta ekskursija!

Latvijas Dabas muzejs

Martā 4.klases apmeklēja Latvijas Dabas muzeju un  iepazinās ar dažādu kontinentu augu un dzīvnieku valsti. Mums šī nodarbība ļoti patika. Meklējām kontinentus pēc to kontūrām, katra grupa savā kontinentā novietoja te dzīvojošo dzīvnieku figūriņas.

            Muzeja darbiniece mums pastāstīja par katra kontinenta dabas apstākļiem. Uzzinājām daudz jauna. Paldies Latvijas skolas somai!

Attēlos: 4.mt klases skolēni iepazīstas ar kontinentiem un to dabu.

Stikla darbnīca

14. februārī, Valentīndienā, mūsu skolā viesojās stikla studijas “Glass Point” mākslinieces, kas vadīja vairākas stikla mākslas nodarbības 5.klašu un 7.mt2 klases skolēniem.

5.mt klases skolēnu atsauksmes:

“Man patika strādāt stikla darbnīcā, jo tas, ko mēs veidojām, bija skaisti”.

“Ļoti patika skaisti dažādu krāsu stikliņi”

“Man patika salikt mozaīku no stikliņiem”

“Es uzzināju, ka stiklu var griezt un iemācījos to darīt ar speciālu nazi”

“Bija jauki meklēt stiklu formas, lai saliktu sirsniņu”

“Ar nepacietību gaidu rezultātu, ļoti gribu redzēt kā sirsniņa izskatīsies pēc kausēšanas”. 

“Mūsu izgatavotās sirsniņas.”

Nodarbības laikā mēs katrs veidojām stikla sirds dekoru, kas sastāvēja no maziem, daudzkrāsainiem stikla gabaliņiem. Katrs radoši varēja veidot savu mākslas darbu. Neviens no mūsu mākslas darbiem neatkārtojās.

Iemācījāmies arī griezt stiklu un iegūt tādu materiālu, kādu gribējām. Nodarbības mums patika! Paldies māksliniecēm un “Latvijas skolas somai” par šo iespēju!

 

Kas ir teātris?

Uz šo jautājumu atbildi meklēja Rīgas Ķengaraga vidusskolas skolēni kopā ar Latvijas Nacionālā teātra jaunajiem un jau pieredzējušajiem aktieriem.

Klausījāmies aktieru stāstus un jutām līdzi. Aktieri mums jautāja: “Vai noticējāt?” Kas teātrī ir īstenība un kas šķietamība? Par to mums bija jāaizdomājas.

Jaunie aktieri interesanti stāstīja par studijām Latvijas Kultūras akadēmijā un rādīja etīdes, kuras viņiem bija jāizspēlē. Arī mēs tajās piedalījāmies! Vienā etīdē aktieris atzinās mīlestībā mūsu meitenei, otrā bija kautiņa aina. Un mēs redzējām, kā tiek panākts efekts uz skatuves.

Iepazinām ne tikai aktiera profesiju, bet ieskatījāmies arī režisora, grimētāja, scenogrāfa, komponista profesijas aizkulisēs.

Video varējām vērot, kā divi aktieri spēlē vienu un to pašu lomu. Un mums radās jautājums: “Un kādas lomas spēlējam mēs paši?”

Mums ļoti patika izrāde – lekcija “Kas ir teātris?” Un mēs arī mazlietiņ bijām aktieri.

Paldies Latvijas Nacionālā teātra aktieriem un “Latvijas skolas somai” par šo iespēju!

 

Tehnoannas pagrabos 

Novembrī 3.klašu skolēni devās ciemos pie Tehnoannas.

“Tehnoannas pagrabi” ir  viens no mazākajiem zinātnes centriem pasaulē. Te ir zinātnes, mākslas un rotaļlietu pasaule vienuviet.

Katrs te var uzzināt kaut ko jaunu un interesantu, vērot fizikas eksperimentus un darboties.

Tas bija interaktīvs ceļojums sajūtu pasaulē.

 

Oktobrī 9.klašu skolēni apmeklēja Brīvo aktieru sabiedrības teātra izrādi “Tjūringa tests”, kas veidota pēc I.Jakimova darba.

Tjūringa tests (1950) ir angļu matemātiķa Alana Tjūringa piedāvāts tests, ar kuru pārbaudīt, vai mašīna ir tikpat saprātīga kā cilvēks. Cilvēks tiesnesis veic sarunu ar divām pusēm, no kurām viena ir cilvēks, bet otra – mašīna. Ja tiesnesis nespēj atšķirt, kura no pusēm ir cilvēks, kura – mašīna, mašīna testu ir izgājusi un uzskatāma par mākslīgo intelektu.

…..: “Izrāde man un maniem klases biedriem ļoti patika. Tā ir komēdija par mākslīgo intelektu, kas liek pasmaidīt pat skeptiskākajiem skatītājiem. Izrāde liek aizdomāties par to, kas mūs sagaida nākotnē. Ceru, ka šī nav pēdējā reize, kad apmeklējam šo teātri!”

Dodamies uz izrādi “Tjūringa tests”.

“Laimas” šokolādes muzeja apmeklējums

5. klases apmeklēja “Laimas” Šokolādes muzeju.

“Mums ļoti patika Šokolādes muzejā!

Mūs cienāja ar garšīgām konfektēm.

Uzzinājām daudz interesanta par konfektēm                    

un konfekšu ražošanas speciālistiem.           

Un beidzot mēs varējām veidot savu reklāmas videofilmu un būt aktieri.          

Paldies “Latvijas skolas somai” par jauko ekskursiju un jautri pavadīto laiku!”

1.klašu skolēni: “Paldies “Latvijas skolas somai”, ka varējām doties divās interesantās ekskursijās! Mums ļoti patika ekskursija uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Redzējām skaistu dabu un vecās mājas, kādās cilvēki dzīvoja iepriekšējos gadsimtos.”

Novembrī 1. un 4.klašu skolēni apmeklēja Andreja Pumpura, eposa “Lāčplēsis” autora, muzeju Lielvārdē.

Mēs pie Lāčplēša gultas.

Mums pastāstīja par eposu “Lāčplēsis”, kuru Andrejs Pumpurs uzrakstīja 1888.gadā. Kāpām arī uz skatuves un tēlojām eposa varoņus.

Visi ar interesi skatījās.

Es šo grāmatu gribu izlasīt!